رزرواسیون

🔰سیستم رزرواسیون هتل یکی از مهمترین و اصلی‌ترین خدمات و سرویس‌ها در صنعت هتلداری محسوب می‌شود. پاسخگویی سریع و رسیدگی و ثبت دقیق درخواست‌های رزرو، تضمین‌کننده به حداکثر رساندن میزان سودآوری هتل و برندسازی از تجارت آن خواهد بود.
🔰رزرواسیون درواقع ثبت درخواست برای اجاره یک یا چند اتاق مشخص در یک هتل مشخص برای تعداد روزهایی مشخص است که معمولا هم با عقد قراردادی بین هتل و مهمان ثبت می‌شود و بر اساس آن هتل متعهد می‌شود در تاریخ ذکر شده، ارائه خدمات و اتاق به مهمان یا مهمانان را تضمین کند.

🔰امروزه درخواست های رزرو هتل معمولا در نرم افزارهای مدیریت هتلداری یاPMS صورت می گیرد.
🔰به‌طور کلی یک هتل دو منبع عمده را برای دریافت سفارش‌های رزرو درنظر می‌گیرد: مسافران مستقل و مسافران (گروه‌های مسافرتی) ثبت شده توسط آژانس‌ها.
🔰اهمیت رزرو هتل در چیست؟
مسافران نمی خواهند با هتلی كه همه اتاق های آن پر شده روبرو شوند و هتلداران با كمبود درآمد. پس رزرو هتل برای هر دو گروه مهم است. هتل داران می دانند كه پيشرفت و رونق گردش كار هتل، بستگی به درآمد هتل دارد و درآمد هتل نيز از وجود مسافر و فروش اتاق ها تأمين مي‌شود، اگر اتاق ها خالی باشد. راه درآمد هتل بسته است و با بسته بودن اين راه، به ادامه حيات و بقای هتل چندان اميدی باقی نمی ماند.
بنابراين، درآمد هتل با تعداد مسافران نسبت مستقيم دارد. هر قدر اتاقها پر باشد، عايدی هتل بيشتر می شود و هر قدر تعداد اتاق های هتل زيادتر باشد، بهره بيشتری عايد می شود.
🔰برای پر بودن اتاق های هتل، علاوه بر راه های مختلف جلب مشتری، عامل بسيار مؤثر ديگری وجود دارد و آن از پيش رزرو كردن اتاق ها است. يعنی پيش‌فروش كردن و حصول اطمينان از اين كه تعدادی از اتاق ها رزرو شده و جزو اتاق هایی محسوب می شود كه دارای مسافر است.

انواع رزرو ها:

الف ) رزرو گارانتي
ب ) رزرو غير گارانتي

رزرو گارانتي، نوعي است كه شخص يا آژانس مسافرتي با هتل ارتباط نزديك و يا قراردادي دارد و پرداخت كرايه اتاق ها به صورت معتبري تضمين شده است و يا وجهي به عنوان بيعانه به هتل پرداخت شده. اين نوع رزرو، قطعي و غير قابل ترديد است و حتماً بايد اتاق يا اتاق هاي رزرو شده نگهداري شود زيرا در صورت عدم مراجعه و نرسيدن مسافر، مي‌توان كرايه را از وديعه نقدي كه در صندوق توديع شده برداشت كرد و حتي در صورت عدم پرداخت بيعانه، مي‌توان صورت حساب را براي آژانس يا شخص رزرو كننده ارسال داشت و وجه آن را مطالبه و وصول كرد. اين نوع رزروها از طرف هتل معتبر و تأئيد شده (كنفرم CONFIRMED ) محسوب مي‌شود.

رزرو غير گارانتي، رزروي است كه مورد اعتماد قطعي هتل نيست زيرا بين هتل و تقاضا كننده، رابطه‌اي وجود ندارد و پولي هم به هتل پرداخت نشده است و اطميناني به وصول آن نيست.
دراين نوع رزرو، ممكن است هتل، اتاق را براي موعد مقرر خالي نگهدارد و تا ساعت معيني منتظر رسيدن مسافر باشد و چنان چه مشتري تا ساعت 6 بعد از ظهر نرسد، رزرو را باطل (كنسل CANCELED )شده تلقي كند.

رزرويشن در هتل:

براي رزرو كردن در بيشتر هتل هاي بزرگ از كامپيوتر سود مي‏برند، بدين ترتيب كه هرگاه بخواهند رزروي انجام دهند، خواه به وسيلة نامه، تلفن، فكس، ايميل، اينترنت يا با مراجعه حضوري،‌ مراتب را به مسؤول كامپيوتر هتل اطلاع مي‏دهند تا آن را به كامپيوتر بدهد. بعضي هتل ها نيز كه به سيستم هاي كامپيوتري مجهز نشده‌اند، رزروهاي خود را برصفحة تقويم يادداشت مي‏كنند كه اين روش مطلوب نيست، به ويژه اگر هتلي بزرگ و گسترده نيز باشد.

معرفی اصلاحات تخصصی:

انواع اتاق ها

SINGLE: اتاق تکنفرهدر این اتاقها یک تختخواب تکنفره و جود داشته وما به تفاوت اقامت دراتاق تکنفره معمولاً پرداخت می شود.

DOUBLE: اتاق دونفره، این اتاقها دارای تختخواب دونفره هستند.

TWIN :اتاق دو تخته، در این اتاقها دو تختخواب تکنفره وجود دارد .

TRIPLE: اتاق سه نفره، به اتاقهای دو نفره یک تختخواب دیگر نیزعلاوه می شود.

وضعیت پانسیون ها

اتاق + صبحانه ( BED &BREAKFAST = BB ): این نوع اقامت و صبحانه را در بر میگیرد.

نصف پانسیون ( HALF BOARD = HB ): این نوع اقامت، صبحانه و معمولاً شام را در برمیگیرد.

پانسیون کامل: ( FULL BOARD = FB ): اقامت و سه وعده غذائی را شامل میگردد.

پانسیون با همه چیز ( ALL INCLUSIVE = A.İ ): اقامت، وعده های غذائی، نوشیدنی های رایگان و تمامی برنامه ها را در خود جای می دهد.

ورود به هتل – خروج از هتل ( CHECK IN –CHECK OUT ):معمولاً ورود و اسکان در هتلها بعد از ساعت ۱۲ یا ۱۳ و خروج از آن قبل از ۱۲ یا ۱۳ قید میگرد.

 

شركت تخصصی شاهزاده حمزه با اكيپ بهترين پرسنل رزرواسيون آمادگی دارد رزرواسيون انواع هتل ها با گريدهای مختلف را هندل و نسبت به افزايش درصد اشغال هتل ها اقدام نمايد.
جهت كسب اطلاعات بيشتر با ما در تماس باشيد…

پیمایش به بالا