مشاوره ، آموزش ، طراحی ، تجهیز ، راه اندازی و مدیریت انواع هتل

در حال بارگذاری پخش کننده...

تجهیز و راه اندازی هتل مجموعه فعالیت‌های زنجیره‌وار و هدفمندي است که به رونق هر چه بیشتر مراکز تفریحی و اقامتگاه‌ها می‌پردازد.

در این برنامه‌ریزی به چگونگی طراحی فضای داخلی هتل، جانمایی و تعریف امکانات هتل، برندینگ در کنار بازاریابی و تبلیغات، آموزش نیروی کار ماهر، تعریف چارت مدیریتی و اتوماسیون کارها در فضای هتل پرداخته می‌شود.

در واقع  راه اندازی هتل پیاده کردن قواعد هتل‌داری در فضاهای ساختمانی است.
🔰موفقیت هر هتل در بخش‌های مختلف از جمله ساختار مدیریتی، منابع انسانی، طراحی امکانات و نحوه ارائه خدمات شکل می‌گیرد.

اما در قدم نهایی باید از برنامه‌های جامع تبلیغات هدفمند در زمینه برندینگ نیز برخوردار باشد.
🔰اصول راه اندازی هتل به عوامل متعددی بستگی دارد. متراژ بنا، زیربنای بخش‌های مختلف هتل،نوع ساختمان هتل،تعداد اتاق‌ها،تعریف امکانات، موقعیت جغرافیایی،نحوه دسترسی به هتل و امکانات گردشگری محل تأسیس هتل همگی از جمله مؤلفه‌های کلیدی هستند.

نوع ارائه خدمات وچگونگی سرویس‌دهی به ميهمانان کاملاً وابسته به نگرش کلی و سیاست‌گذاری سرمایه‌گذار هتل است.
🔰در سیاست‌گذاری افتتاح هتل باید برای پیاده سازی اهداف خدماتی و سرویس‌دهی این فضاها برنامه ریزی گردد.همچنین لازم است تاچارت اداری، فضاسازی‌ها،آموزش و جذب پرسنل، برندینگ و تبلیغات و…با در نظر گرفتن سیاست سرمایه‌گذارهاانجام شود.
🔰از دیگر الگوهای مهم در راه اندازی هتل،رعایت الگوهای حرفه‌ای و استانداردهای هتل‌داری است.

قاعدتاً برای هتل‌داری برنامه‌های استانداردسازی گسترده تدوین شده ‌است. در این ‌میان امکانات وخدمات با در نظر گرفتن این استانداردها تدوین مي شوند.
🔰گزینش پرسنل کارآزموده،آموزش چارت اداری و خدماتی آنها، طراحی اتوماسیون استاندارد برنامه هتل داری،انتخاب مناسب ظروف،مبلمان و امکانات اتاق ها،طراحی لباس های فرم برای انواع کارکنان هتل از دیگر برنامه های جامع راه اندازی هتل می باشد.
🔰سیستم‌های امنیتی، شبکه دوربین مدار بسته،سیستم‌های آلارم،اطفای حریق،سیستم‌های تهویه و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی،سیستم‌های صوتی و تصویری، شبکه‌های ارتباط و اینترنت، تأسیسات ساختمانی اعم از برق،لوله کشی آب و فاضلاب و گاز همگی از پیش ‌نیازهای راه اندازی هتل مي باشد.
متن و كليپ فوق بخش كوچكي از سيستم پيچيده و علمي در راه اندازي انواع هتل ها مي باشد

امروزه با گسترش صنعت گردشگری و توریست صنایعی همچون هتلداری و رستورانداری هم جان تازه ای گرفته اند، خصوصاً کشوری همچون ایران که شهرهایی با جاذبه های گردشگری و توریستی فراوانی دارد.

هتل داری از پردرآمد ترین صنعت های دنیا به شمار می آیند که در ایران نیز دارای رونق و درآمد زیادی است.

در طول سال بسیاری در حال مسافرت و گشت و گذار به شهرهای مختلف هستند و هتل ها با امکاناتی که دارند می توانند لذت مسافرت را دوچندان کنند و امنیت و رفاه را برای مسافران و گردشگران فراهم کنند و همچنین ساخت هتل باعث رونق چرخ صنعت گردشگری و توریست می شود.

به طور مثال در شهر مشهد که یک شهر زیارتی و توریستی محسوب میشود، دراین شهر به تنهایی تعداد ۱۱۱ هتل و هتل آپارتمان وجود دارد، که این هتل ها هم می توانند به اشتغالزایی در منطقه کمک بزرگی کنند و همینطور در صورت مدیریت اصولی در این بخش، کمک شایانی به بخش اقتصاد هتلداری خواهند نمود، البته در شهرهای توریستی دیگر مثل شیراز، اصفهان، یزد و… نیز که پیشینه تاریخی دارند و از لحاظ فرهنگی نیز بسیار ارزشمند هستند، هتل های مختلفی از هتل آپارتمان گرفته تا هتل پنج ستاره وجود دارند، که هر یک به تنهایی میتوانند کمک بزرگی به صنعت هتلداری بنمایند.

تجهیز و راه اندازی هتل

در حال بارگذاری پخش کننده...

🔰هتل نوعی‌ خانه مسکونی است که برای استراحت وتفریح در اختیار افراد قرار می‎گیرد. هتل‎ها ازنظر نوع سرویس‌ها و خدمات، دارای امتیاز هستند و براساس استانداردها ستاره‌دار می‌‎شوند.
🔰هتل‌ها، براساس کیفیت درجه‌بندی شده و نسبت ستاره‎‌هایی که به آن‎‌ها اختصاص داده می‌شود، هویت پیدا می‌کنند
در حالت کلی، هتل باید واجد ویژگی‌ها و امکانات اولیه یک اقامتگاه باشد اما در مراحل بعد، مشخصه‌هایی همچون: امکانات، چشم انداز اتاق‌ها، موقعیت مکانی، کیفیت رستوران هتل، امکانات تفریحی برای کودکان، وجود استخر، سونا، جکوزی و غیره مورد ارزیابی قرار گرفته و براساس میزان سنجش، از 2 تا 5 ستاره به آن‌‎ها تعلق می‌گیرد.
🔰 در هتل‌های ۵ ستاره… .

ادامه مطلب…

شرکت تخصصی شاهزاده حمزه مفتخر است تا با بهره گیری از بهترین متخصصان، مدیران و اساتید برتر صنعت بزرگ هتلداری در زمینه مشاوره ، آموزش ، طراحی ، تجهیز ، راه اندازی و مدیریت انواع هتل ها  و هتل آپارتمان ها به همه عزیزان و سرمایه گذاران محترمی که قصد فعالیت و سرمایه گذاری در این صنعت بزرگ را دارند خدمت کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره تجهیز و راه اندازی هتل با مشاورین شرکت تخصصی شاهزاده حمزه در ارتباط باشید.

ارتباط با متخصصین شرکت

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...

ویژگی های لوکس در راه اندازی هتل

بسیاری از هتل ها دارای سالن های مختلف ورزشی، استخرهای سرپوشیده یا روباز و محوطه سازی بسیار زیبا و فضای سبز منحصر بفرد و همینطور فضای اختصاصی برای بازی کودکان با امکانات لازم می باشند، کما اینکه بسیاری از هتلهای لاکچری دارای واحدهای تجاری فروش پوشاک و… هم در مجموعه هتل می باشند، که این در رفاه حال میهمانها و سطح رضایتمندی آنها بسیار تاثیر گذار است.

از پیش نیازهای بسیار مهم در راه اندازی هتل ها باید به سیستم های امنیتی(SECURITY) و شبکه دوربین های مدار بسته (CCTV)، سیستم های آلارم (ALARM SYSTEM) و اطفاء حریق (FIRE SUPPRESSION SYSTEM)، سیستم های تهویه (AIR CONDITIONING SYSTEM)، سیستم گرمایشی و سرمایشی (HEATING AND COOLING SYSTEM)، شبکه های ارتباطی (LAN SYSTEM)، سیستم های صوتی و تصویری (AUDIO AND VIDEO SYSTEM) و … اشاره کنیم.

همینطور از دیگر پیش نیازهای بسیار مهم که در رفاه حال میهمانان بسیار تاثیر گذار می باشد سیستم های پنل های عایق بندی بین اتاقها و ورودی ها می باشد که در ذخیره میزان انرژی و همینطور جلوگیری از ایجاد سر و صدا در اتاقهای مجاور هم و ورودی ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

از آیتم های دیگری که می توان از آنها برای اختصاصی کردن هتل و بالا بردن سطح کیفی و همینطور ارتقاء ستاره های هتل یاد کرد، ایجاد مجموعه های رفاهی و تفریحی در هتل می باشد.

پیمایش به بالا