سرمایه گذاری در هتل، پولسازترین در صنعت گردشگری

سرمایه کذاری در هتل

سرمایه گذاری در هتل با ویژگی های متعددی که دارد تبدیل به فرصت سرمایه گذاری حرفه ای شده است. از یک سو سرمایه گذاری هتل مانند سرمایه گذاری در پروژه های مسکونی از بستری امن برای حفظ و افزایش ارزش دارایی برخوردار بوده، از سوی دیگر می توان آن را بازار بورس مقایسه کرد با این تفاوت که نیازی به دانش بالایی نداشته و پتانسیل درآمدزایی و سودآوری آن از قبل قابل پیش بینی است.

ایجاد درآمد مادامالعمر و افزایش ارزش سهام هتل در بلند مدت، سرمایه گذاری در هتل را به فرصتی ویژه تبدیل کرده است.

لزوم مشاوره در صنعت هتلداری ایران

با توجه به شرایط مساعد مختلف کشور عزیزمان ایران، ضرورت دارد به سرمايه گذاری در هتل و ساخت آن در ایران توجه ویژه ای شود. از این رو به جهت ساخت اصولی هتل ضروری است مهندسین طرح با مشاورین هتلداری مشورت و پس از کسب اطلاعات در زمینه های مختلف از جمله نوع هتل، رستوران، اتاق ها،فضاهای مورد نیاز، تکنولوژی های قابل پیاده سازی و غیره اقدام به طراحی نقشه هتل کند زیرا فقدان اطلاعات در هر کدام از موارد مطرح شده باعث ایجاد اختلال در نتیجه نهایی و سیستم گردش کار هتل در آینده خواهد بود.

در تمام دنیا شرکت های بزرگ ساختمانی در ساخت پروژه های مختلف با کاربری معین از مشاورینی در همان زمینه به کسب اطلاعات می پردازند به عنوان مثال برای ساخت یک بیمارستان از مشاوره با پزشک بهره می برند. مهندسین با تجربه در صنعت هتل سازی پس از طراحی کامل هتل و قبل از ورود به مرحله ساخت و ساز نتیجه را مجددا با مشاور امور هتلداری مورد بررسی قرار خواهد داد.

576419127 talab ir 1

ویژگی های سرمایه گذاری در هتل

سرمایه گذاری در هتل

1.نقد شوندگی سریع و ایجاد ارزش افزوده در سرمایه گذاری در هتل

بعد از اتمام و تجهیز هتل ها، به محظ ورود به بازار کم رقابت بعنوان یک هتل 5 ستاره با ویژگی های درخشان، پر واضح است که ارزش افزوده هر سهم به شکل چشم گیری افزایش خواهد یافت. با توجه به اینکه مشارکت در این بصورت سهامی خاص بوده هر سهام دار میتواند کل سهم یا بخشی از سهم خود را پس از راه اندازی هتل واگذار کند و از سود حاصل شده در کوتاه مدت بهره برداری کند.

2.موقعیت پیشرفت و رشد سریع در سرمایه گذاری در هتل

 

سرمایه گذاران در تمامی منافع هتل ها سهیم هستند، از زمین و بنا گرفته تا تمام منابع درآمد مانند اجاره سوییت ها، رستوران ها، مغازه،سالن های ورزشی، استخر،سالن ماساژ و برگذاری همایش ها و … پس از اتمام اقساط، در پایان هر سال مالی درآمدها و هزینه ها محاسبه شده و سهام داران از سود سالیانه بهره برداری خواهند نمود.
خبر خوب اینکه، امروزه با توجه به رشد صنعت گردشگری و ارائه دهندگان خدمات مسافرتی متعدد و اجاره هتل بشکل آنلاین هزینه های معرفی و تبلیغات کاهش یافته و بستری مناسب برای رشد و معرفی هتل های نوپا فراهم شود و سهام داران میتواند به حصول بهره وری و افزایش درآمدهای سالانه هتل در کوتاه مدت امیدوار باشند.
dvdsb
گذاری هتل

3. افزایش ارزش سهام هتل در سرمایه گذاری هتل

 

به طور معمول مانند هر سازمان یا شرکت دارای محصول و خدمات با برنامه های بازاریابی و تبلیغات به مشتریان خود معرفی شده و به فروش دست میابند، هتل ها نیز از این قائده مستثنا نیستن، هتل مرکوری کیش به دلیل معماری دیدنی،ارائه خدمات فول سرویس، قرار گیری بنا در موقعیت مناسب، در کنار پتانسیل های گردشگری جزیره مرجانی کیش به راحتی میتواند به یک برند با ارزش و یکی از اولین انتخاب های مسافران به جزیره تبدیل شود.

با چشم اندازی که در آینده برای این هتل پیش بینی شده است، بی شک در طول زمان در هر سال ایجاد ارزش افزوده بالایی برای هر سهم میتوان متصور بود.

سرمایه گذاری در هتل و ویژگی های آن نسبت به سایر سرمایه گذاری

هتل ها تقریباً می توانند به تغییرات بازار واکنش نشان دهند. هتل ها می توانند نرخ های روزانه را تغییر دهند تا به سرعت مزایای بازار تنگ را به دست آورند یا خطرات یک روز ، ماه یا سال نرم را کاهش دهند.

این انعطاف پذیری به سرمایه گذاران هتل این امکان را می دهد تا از پیشرفت های سرمایه ای و پیشرفت های عملیاتی بسیار سریعتر از سایر بخش ها بهره مند شوند. نوسانات ذاتی و شدت عملیات نیز به این معناست که هتل ها معمولاً نسبت به سایر طبقات دارایی ، بازده نقدی بسیار بیشتری تولید می کنند.

از سوی دیگر ، هتل ها می توانند جزء اولین هتل هایی باشند که دچار اختلال در بازار می شوند. هنگامی که اقتصاد محلی ضعیف می شود یا عرضه جدید ارائه می شود ، اپراتورهای هتل ممکن است دریابند که برای رقابت پذیری باید فوراً نرخ ها را کاهش داده یا کیفیت محصولات خود را افزایش دهند. در حالی که هیچ بخشی از تغییرات بازار مصون نیست ، هتل ها معمولاً هم خوب و هم بد را قبل از دیگران احساس می کنند.

 

برای شناسایی قوی ترین سرمایه گذاری ها ، سرمایه گذاران باید با انجام تجزیه و تحلیل مقایسه ای با استفاده از معیارهای ADR و RevPar در بین گروهی از هتل های مشابه در همان بازار شروع کنند.

سپس ، ارزیابی بهره وری عملیاتی (حاشیه سود) را که برحسب ویژگی می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد ، ارزیابی کنید. سرانجام ، مانند تمام سرمایه گذاری در املاک ، قیمت اهمیت دارد. یک هتل مقرون به صرفه با قیمت عالی ممکن است یک سرمایه گذاری بسیار موفق تر از پرداخت دلار برتر برای یک هتل درجه یک باشد

اطلاعات مورد نیاز برای ساخت هتل

از جمله اطلاعاتی که برای ساخت هتل در ایران باید مورد بررسی قرار گیرد،به این شرح است:

  • ویژگی های ساختمان هتل است به گونه ای که هتل باید دارای طبقاتی به این صورت باشد: طبقه زیر همکف: امکاناتی از جمله فست فود، رستوران اصلی، لاندری، تأسیسات و انباری در این طبقع قرار می گیرد. طبقه همکف: این طبقه شامل پذیرش و اطلاعات، لابی، کافی شاپ، سرویس بهداشتی، نمازخانه، بخش اداری و چندین اتاق دو تخته خواهد بود.
  •  طبقات بالای همکف: این طبقات با توجه به وسعت هتل دارای چندین اتاق متنوع از جمله اتاقهای یک، دو و سه نفره، سوئیت، آپارتمان، فیستا سوئیت، کابانا و غیره می‌باشد.
  • آمار گردشگران و نحوه اقامت مسافران در شهری که هدف ساخت هتل می باشد نیز از موارد مهمی است که باید حتما به آن توجه خاص شود.
  • مجوز ساخت هتل بر طبق مصوبات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارای شرایط خاصی می باشد که عبارتند از: حداقل متراژ زمین بر اساس نوع هتل تعیین می شود. داشتن توان مالی با توجه به طرح ارائه شده و توانایی تامین وثیقه های مورد نیازو عدم بدهکاری بانکی
  • زمین با مشخصات مورد نیاز برای پروژه
  • ارائه طرح مناسب با توجیه پذیر
  • داشتن استعلام از سازمانهای مربوطه برای ساخت تاسیسات گردشگری
97501 8F0E79EE DF22 47A9 9B21 255B93BE3270

شرکت تخصصی شاهزاده حمزه با ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه طراحی و ساخت هتل، بال پرواز سرمایه گذاران در این صنعت پر سود خواهد بود. برای انجام مشاوره در این زمینه با مشاورین شرکت تخصصی شاهزاده حمزه

در تماس باشید.

پیمایش به بالا